Komoly skalpot szerzett a DVTK

| 2018. 12. 24. | 12:13:00
A Macik még güólt sem kaptak a miskolci derbin.

A DVTK Jegesmedvék hazai pályán 2-0-ra legyőzte a HK Nitra együttesét vasárnap a szlovák jégkorongliga alapszakaszában.

A 30. percben szerezte meg a vezetést Glen Hanlon csapata, amikor Tomás Slovák a saját harmadából indította Magosit, akit a pálya széléről lőtt kapura, a korong pedig Simboch lába között a kapuba jutott (1-0). Az 52. percben megduplázódott a hazai előny, amikor Láda Balázs lövése egy védőn megpattant, a korong pedig a kapus felett a hálóba esett (2-0). A végén mindent megpróbált a Nyitra, de az erdmény már nem változott.

Az utóbbi 10 mérkőzést tekintve a bajnokság két legjobb formában lévő csapata feszült egymásnak vasárnap este, és ennek megfelelően az első perctől kezdve nagy csata volt a jégen. A DVTK Jegesmedvék a szezonban először győzte le a HK Nitrát.