Bajnoki elődöntős a Diósgyőr!

| 2022. 03. 24. | 16:11:00
A DVTK játékosai sokáig csak keresték a helyüket a pályán, végül győztek.

A női NB I/A csoport rájátszásában a negyeddöntő második mérkőzésén a DVTK a Győrt fogadta március 23-án este.

A szinte végig kiélezett találkozón fokozatosan került fölénybe a hazai csapat, és végül magabiztosan nyerte meg az összecsapást 75-63-ra. A két győzelemig tartó párharcban 2-0-ra győzött a DVTK, így Völgyi Péter gárdája az elődöntőben folytathatja szereplését.

Érződött a találkozó nagy tétje, amit az is jelzett, hogy a második negyedben két percet kellett várni az első pontokra, hiába volt ponteső az első tíz percben. Mindenesetre a nagyszünetre 37-37 állt az eredményjelzőn.

A második félidő első tíz perce nagy taktikai csatát hozott, melynek a vége az lett, hogy továbbra sem jutottak döntésre a mérkőző felek, 55-55 volt az állás a befejező etap előtt.

A záró felvonásban szinte tapintható volt a feszültség, de még időben beindult a DVTK hengere.

Fokozatosan lépett el ellenfelétől a Diósgyőr, mely végül 75-63-ra győzött, ezzel pedig ott lehet a bajnokság négy legjobb csapata között.