Elsöprő győzelmet aratott a DVTK Miskolcon

| 2019. 11. 17. | 21:12:00
Otthon tartották a három pontot.

A Jegesmedvéknél sérülés miatt hiányzott Magosi, Gőz és Ritó, a másik oldalon viszont a szakvezetés a második számú kapusnak, az eddig nem túl izmos teljesítményt nyújtó Skorvaneknek adott bizalmat. A meccset a Kassa a kezdte jobban, hiszen alig telt el két perc, máris megszerezték a vezetést. Koch kék vonalas lövése kipattant Rajnáról, Jokel pedig a kapuvas mellől nem hibázott (0-1). Továbbra is a vendégek támadtak többet, Suja lövése centiméterekkel tévesztette el a célt. A miskolciak a 8. percben, emberelőnyben egyenlítettek: Beach lövésénél Skorvanek mellé nyúlt, a pakk pedig a hálóban kötött ki (1-1). A házigazdák gyors egymásután kihagytak két emberelőnyt. Egyenlő létszámnál gyors, parázs meccs alakult ki, és helyzetekben sem volt hiány.

Páros kiállítás miatt két percig 4 a 4 ellen játszhattak a felek, de ezt eredmény nélkül tették.

A második harmad elején beleerősített a Kassa, majd kétszer fórba is kerültek, de ezeket nem tudta gólra váltani. Ezt követően is maradt a vendégek fölénye, a Jegesmedvék csak a játékrész felénél szabadult ki a szorításból. A 34. percben óriási kavarodás alakult ki a miskolci kapu előtt, a kék mezesek háromszor is lőttek, ám mindegyik elakadt Rajnában vagy egy blokkban. Egy perccel később emberhátrányban Harrison ugorhatott ki, de egy védő szorításában mellé lőtt. Nagyon dominált a Kassa, teljes létszámban is felálltak a támadó harmadban, de valami apróság mindig hiányzott a gólhoz.

A hazaiak leginkább a kontrákban bízhattak, de ebből nem volt túl sok.

A harmadik játékrész továbbra is a Kassa támadt többet, de egy kontra végén mégis a hazaiak lőttek gólt Harrison révén a 45. percben (2-1). Rögtön ezután kétszer is komoly esélyt kaptak a miskolciak az előnyük növelésére, de nem használták ki a fórokat. Az utolsó perceket megnyomta a Kassa, előnyben is játszhattak, majd időt kértek és levitték a kapust. Ennek a vége egy üres kapus miskolci gól lett, amit Beach jegyzett (3-1).