Elment a DVTK Jegesmedvék korábbi elnöke

Elhunyt a DVTK Jegesmedvék korábbi elnöke, dr. Puskás Gábor – tudatta a klub október 17-én. Mint írták, Miskolc köztiszteletben álló állatorvosa, a Miskolci Állatkórház vezetője élete munkásságával, emberségével és odaadásával sokak szívébe vésődött, emléke tovább él munkatársaiban, pácienseiben és a város közösségében.
Dr. Puskás Gábor 1955-ben született, és már fiatalon elkötelezte magát az állatgyógyászat mellett. A miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban matematika–fizika tagozatosként tanult, és az utolsó gimnáziumi évében döntött az állatorvosi pálya mellett. Diplomáját az Állatorvostudományi Egyetemen szerezte, majd később kamarai specialista képesítést is szerzett.
Pályafutását a vármegyében állatorvosként kezdte, később alapítóként és vezetőként létrejött Miskolci Állatkórház egyik kulcsembereként tevékenykedett. Emellett részt vett a Magyar Állatorvosi Kamara alapításában és tevékenységében, a vármegyei kollégák érdekeinek képviseletében, és továbbképzések szervezésében is szerepet vállalt.
Puskás Gábor nem csak az állatgyógyászatban alkotott maradandót: szenvedélye volt a jégkorong is. Az 1990-es évek elején alapítóként vett részt a Miskolci Jegesmedvék jégkorong klub létrehozásában, és hosszú ideig elnöke is volt a csapatnak. A klub életében nem csupán névként szerepelt – aktívan részt vett a sport támogatásában, utánpótlás-nevelésben és a közösség építésében is. A szakmai és közéleti tevékenysége mellett családapaként is ismert volt. Nős, két fia volt: egyikük az apa nyomdokaiba lépett, állatorvos diplomát szerzett, és az ő praxisát viszi tovább.
– Dr. Puskás Gábor emlékét az állattartók, kollégái és azok az állatok őrzik, akik gyógyult lábbal hagyták el rendelőjét. Alázatos, empatikus természetével mindig a gazdikhoz közel álló szakember volt; sokszor nem csupán orvosként, hanem bizalmas tanácsadóként is jelen volt azoknak, akik féltő szeretettel fordultak hozzá kedvencükkel. Emlékét a Miskolci Állatkórház falai között, a sportéletben, és a miskolci állatbarát közösségben tovább viszik. Nyugodjon békében – írta a DVTK Jegesmedvék Facebook-oldalán.
Dr. Puskás Gábor temetése – kérésének megfelelően – szűk családi körben történik. Részvétnyilvánítást a család az alábbi elérhetőségeken fogad: 3434 Mályi, Akácos u. 7.; puskasgabor@allatkorhaz.hu.




























































