A Zalaegerszegtől is kikapott a Mezőkövesd

Borsodihír | 2024. 05. 04. | 14:58:05
Hiába a sok gólhelyzet, azokból csak egyet tudott értékesíteni a Zsóry.
A találkozón 3 érvényes gól született (Fotó: Cívishír)

Igen szerény érdeklődés mellett fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC a Zalaegerszegi TE FC labdarúgócsapatát az OTP Bank Liga első osztályának 31. fordulójában a mezőkövesdi városi stadionban május 4-én. A tabellán utolsó helyezett hazai csapatnak már nem volt tétje a találkozónak, hiszen biztos kieső; így a tisztes helytállás lehetett a cél. Ugyanakkor a kitűnő tavaszi szezont produkáló, így a meccs előtt a nyolcadik helyen tanyázó vendégeknek győzelem esetén lőtávolon belülre kerülhetett a hatodik hely. A találkozót Pillók Ádám vezette.

A fehérben játszó Mezőkövesd kezdte a találkozót, a Zalaegerszeg feketében focizott. Az első percek unalmas passzolgatásából a Kövesd ébredt a 7. percben. Egy balról belőtt beadásra érkezett Szalai, aki 8 méterről a bal oldalhálóba vágta a labdát. Pár perc eseménytelen játék után Dombónak kellett hatalmasat védeni. Előbb Szalai lőtt 14 méterről, a labda egy védőről Kócs-Wascburn elé került, és a fiatal játékos – 12 méterről lőtt – elemi erejű lövését a kifutó kapus hárította. A félidő közepéhez közeledve a zalaiak jóvoltából élénkült az iram, a csapatok felváltva igyekeztek helyzetet kialakítani, meglehetősen mérsékelt sikerrel. Az ivószünetet követően térfele közepén labdát csent a ZTE játékosa, Mance egy az egyben vezethette kapura, a lövéssel azonban kivárt, a védők beérték, a gyenge lövést a kifutó Kovácsik kiütötte. A másik oldalon Vajda 7 méterről, balról kapura pörgetett labdája kijött a hálóőrről. A 44. percben Szalai révén a Mezőkövesd megszerezte a vezetést. Egy vendégjátékos térfele közepén történt labdavesztéséből indult az akció. Bőle 8 méterről kapura tűzte a labdát, azt egy védő a gólvonalról még kivágta, a labda azonban Szalai elé pattant, aki az ötösről a kapu közepébe lőtt. (1–0)

A második félidőre egy harapósabb Zalaegerszeg futott ki. Ők indították útjára a labdát és percekig a térfelére szorította ellenfelét, a passzolgatás azonban különösebb izgalomra nem adott okot. Az 58. percben egy közeli fejes után megzördült Kovácsik hálója is, de a játékvezető érvénytelenítette a zalaiak találatát. Nem így a 61. percben, Bedi 26 méterről megeresztett bombájáért hiába kapaszkodott a kapus, a labda a bal felsőbe vágódott. (1–1) A bekapott gól felrázta a Kövesdet, ütemet váltottak, és ha gólhelyzetig nem is jutottak el, távoli lövésekkel próbálkoztak. Ugyanakkor a Zalaegerszeg is igyekezett, a vendégek szépen felépített támadásokat vezettek, az utolsó momentumot azonban rendre elrontották. A félidő második felében a cseréknek köszönhetően veszélyesebb lett a hazai csapat. Gyorsabban, agresszívabban játszottak, a kapu előterében azonban kivártak, rossz megoldást választottak. A ZTE-nek is volt gólszerzési lehetősége – ismét egy távoli lövésből–, de a labda a kapufán csattant. Mivel lendület nélkül nincs foci, így a találkozó legélvezetesebb része az utolsó negyedóra volt. Ebből a vendégek jöttek ki jobban, a 87. percben megfordították a mérkőzés állását, igaz öngóllal. A szögletről beívelt labdát Drazic 3 méterről a saját kapujába fejelte. (1–2) A négyperces hosszabbításban is folytatódott a jó iramú, változatos játék. Gól azonban már nem született.

Mesterszemmel

Milan Milanovics (Mezőkövesd): Az első félidőben jól játszottunk jól, Szalai révén megszereztük a vezetést. Jó lett volna 2-0-val fordulni a második félidőre. A második játékrészben kiegyenlítettebb játék folyt. Gratulálok a csapatnak, oda tették magukat a fiúk, kontrollálták a játékot.

Márton Gábor (Zalaegerszeg): Az egyik leggyengébb mérkőzésünk volt a mai, lényeg, hogy megnyertük a találkozót.