Hirdetés

Balásy Gyula cégcsoportját is vizsgálja a rendőrség

mti | 2026. 05. 05. | 18:44:24
Számlákat zároltak, pénzt foglaltak le.
Balásy Gyula cégcsoportját is vizsgálja a rendőrség
Balásy Gyula a Kontrollnak jelentette be döntését (Fotó: Kontroll/YouTube)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A "vagyonmenekítési" ügynek része azon rendezvényszervező cégcsoporttal kapcsolatos ügyletek vizsgálata is, amelyről május 4-én, hétfőn maga a cégvezető számolt be a sajtóban - közölte a rendőrség honlapján a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KRN NNI) kedden.

A nyomozás során - amelynek keretében a KR NNI a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda (NAV PEI) jelzése alapján hűtlen kezelés és pénzmosás gyanúja miatt folytat eljárást - pénzösszegek lefoglalása és számlák zárolása is megtörtént - tartalmazza a közlemény.

Ettől függetlenül a KR NNI a cégcsoporttal kapcsolatos túlárazott szerződésekkel összefüggésben is büntetőeljárást folytat ismeretlen tettes ellen, hűtlen kezelés gyanúja miatt - tették hozzá.

Felidézték: ahogy arról a rendőrség április 28-án nyilvánosságra hozott közleményében is beszámolt, a médiában szárnyra kelt hírekben megjelenő, egyelőre feltételezett úgynevezett vagyonmenekítéssel kapcsolatban a KR NNI eljárást folytat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda jelzése alapján hűtlen kezelés és pénzmosás miatt indult meg a nyomozás ismeretlen tettes ellen.

Ennek az eljárásnak részét képezi a rendezvényszervező cégcsoporttal kapcsolatos ügyletek vizsgálata is - írták.

"A fentieken túl a nyomozásokról bővebb tájékoztatás nem adható" - fogalmazott közleményében a KR NNI.

Balásy Gyula médiavállalkozó a Kontroll YouTube-csatornáján vele készült május 4-i, hétfői beszélgetés során jelentette be, hogy lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.

A riporter a műsorban azt mondta:

az elmúlt években több mint 350 milliárd forintnyi megbízást kapott Balásy Gyula cégbirodalma, a megrendelő pedig többségében a "Rogán Antal-féle propagandaminisztérium", illetve a hozzájuk tartozó kommunikációs hivatal volt. Hozzáfűzte: beszélgetőtársa nem meghívásra érkezett, hanem maga jelezte, hogy bejelentenivalója van.

A vállalkozó közölte: egy közérdekű célra történő kötelezettségvállalást tartalmazó közjegyzői okirattal érkezett a beszélgetésre. Ebbe belefoglalták, hogy az általa 22 éve épített cégcsoportját - amely egyben jelenleg az állam és a kormányzat számára végez médiavásárlási feladatokat - "a benne lévő minden tudással, vagyoni, nem vagyoni joggal" felajánlja a magyar állam részére. Arra a kérdésre, hogy miért nem az ügyészséghez fordult, azt mondta: nem csináltak semmi olyat, ami miatt erre lenne szükség, hiszen csak "bejelentés történt", amely szerint munkáik túlárazottak, de "el tudnak számolni" mindennel - fűzte hozzá.

Kérdésre válaszolva az interjúban arról is beszámolt, hogy több cégük számláját befagyasztották április 27-én "technikai hibára hivatkozva" egyéb felvilágosítás nélkül, ezért pedig sem számlákat nem tudnak fizetni, sem a félezer munkavállaló fizetését sem tudják elutalni.

Az államnak adja milliárdjait a „propagandapápa”
A Balásy-féle cégcsoport készítette 2016 után az összes kormányzati hirdetést.
További híreink
Vörös kód: meghosszabbítva
Vörös kód: meghosszabbítva
Figyeljünk egymásra - kéri a miniszter.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Ügynökakták: 11 tagú testület állhat fel
Ügynökakták: 11 tagú testület állhat fel
Törlesztenének egy nagy adósságot.
A Velencei-tó vízszintje történelmi mélyponton
A Velencei-tó vízszintje történelmi mélyponton
A szakértő szerint összetett helyzettel állunk szemben.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Parajd több mint 14 millió eurót kap
Parajd több mint 14 millió eurót kap
A sóbánya Székelyföld egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága volt.
Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság jön létre
Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság jön létre
Hegedűs Zsolt a szakdolgozók bérrendezéséről is beszélt.
Megszavazták: nincs többé védett ár
Megszavazták: nincs többé védett ár
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
Indulhat a közmédia teljes átalakítása
Indulhat a közmédia teljes átalakítása
Elfogadták a törvénymódosítást.
Emberi arc, kézfej és csontok egy beteghordozó lakásában
Emberi arc, kézfej és csontok egy beteghordozó lakásában
Elrendelték a férfi bűnügyi felügyeletét.
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.
Vörös kód: meghosszabbítva
Vörös kód: meghosszabbítva
Figyeljünk egymásra - kéri a miniszter.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Ügynökakták: 11 tagú testület állhat fel
Ügynökakták: 11 tagú testület állhat fel
Törlesztenének egy nagy adósságot.
A Velencei-tó vízszintje történelmi mélyponton
A Velencei-tó vízszintje történelmi mélyponton
A szakértő szerint összetett helyzettel állunk szemben.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság jön létre
Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság jön létre
Hegedűs Zsolt a szakdolgozók bérrendezéséről is beszélt.
Fokozódik a hőség Magyarországon
Fokozódik a hőség Magyarországon
Az országos tisztifőorvos lépett.
Megszavazták: nincs többé védett ár
Megszavazták: nincs többé védett ár
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
Indulhat a közmédia teljes átalakítása
Indulhat a közmédia teljes átalakítása
Elfogadták a törvénymódosítást.
Emberi arc, kézfej és csontok egy beteghordozó lakásában
Emberi arc, kézfej és csontok egy beteghordozó lakásában
Elrendelték a férfi bűnügyi felügyeletét.
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.