Megérdemelt ferencvárosi győzelem a DVTK otthonában

Borsodihír | 2024. 08. 10. | 17:57:41
Három meccsből egy pont a Diósgyőr mérlege.
Marko Rakonjac (b), a Diósgyőr és Raul Gustavo (j), a Ferencváros játékosa (Fotó: MTI/Vajda János)

Az előző bajnoki idény aranyérmesét, a Ferencvárost látta vendégül a DVTK a diósgyőri stadionban augusztus 10-én délután az OTP Bank Liga első osztálya harmadik fordulójában.

Káprány Mihály sípjelére a zöld-fehér csíkos felsőben és fehér alsóban játszó fővárosi csapat kezdett. A diósgyőriek piros-fehér felsőben és piros alsóban játszottak. Az első percek tapogatózó játéka után a Ferencváros lett a kezdeményezőbb, és a 8. percben egy baloldali szöglet után Bassey közeli fejesét mentették ugyancsak fejjel a kapu torkában a védők.

Az már a találkozó elején látszott, hogy a DVTK a masszív védelemből, a kontrákból próbál majd veszélyeztetni, de ezzel nem sokra mentek, mert ha volt is lehetőségük, az elhalt a Fradi térfelének közepén vagy a tizenhatosa körül.

Az FTC azonban kapuja elé szorította ellenfelét, sorra rúgta a szögleteket, próbálkoztak távoli lövésekkel, de egyik sem jelentett veszélyt a kapura. Szatmári hibájából indulhatott a Ferencváros a 18. percben, a kapura törő Kadyt a kaputól 12 méterre Sanicanin rúgta meg, a spori a tizenegyespontra mutatott.

A VAR-vizsgálat helyben hagyta Káprány döntését, és a 21. percben Ben Romdhane a kapu bal oldalába rúgta a büntetőt. A kapus egyébként érezte a labda irányát. (0–1)

A gól után is a Ferencváros maradt támadásban, sorra nyerték a párharcokat, magasan jobb volt a labdabirtoklásuk, a kapura azonban nem jelentettek veszélyt. A DVTK támadásaiban nem volt lendület, még az ellenfél tizenhatosa előtt labdát veszítettek. A védelmük azonban masszív volt, elöl három, mögöttük néhány méterre öt védő igyekezett megakadályozni a Ferencváros támadásait, meglehetősen sikeresen. A 37. percben Vargának volt lehetősége beadásra, a centerezés azonban átszállt a piros mezesek feje felett. Majd ismét Varga előtt lett volna lehetőség, aki egy hosszú indítás után nem tudta áthámozni magát a védőn a kaputól 25 méterre – ebből sem lett helyzet. A Fradi pedig ölte a játékot, kényelmesen adogatták körbe a labdát a diósgyőri tizenhatos előterében, meglehetősen sok hibával, de a megszerzett labdákkal továbbra sem ment sokra a DVTK. A kétperces hosszabbításban a Ben Romdhane megszerezhette volna második gólját, balról 6 méterről lőtt, Sentic hatalmas bravúrral védett.

A második félidőre egy agresszívebb, gyorsabb DVTK futott ki. Az 52. percben néhány centin múlott a DVTK egyenlítése. A balról érkezett beadást Dibusz nem érte el, Gera viszont igen, 4 méterről becsúszva a bal kapufára tolta a labdát. A hazaiak helyzete meghozta a Ferencváros játékkedvét. Senticnek három percen belül három bravúros védése is volt, majd az 58. percben egy szöglet után a felső kapufáról jött vissza a játéktérbe a labda. A 60. percben mindkét csapat hármat cserélt. A frissítés azonban nem látszott a játékon, a Fradi-fölény mellett az iram visszaesett, a passzokba egyre több hiba vegyült, és inkább a küzdelem jellemezte a meccsnek ezt a szakaszát. A 72. percben elrendelt ivószünet előtt már ismét a ferencvárosiak veszélyeztettek, a befejezés azonban pontatlan volt, vagy a védők tolták szögletre a labdát, vagy a kaput kerülte el a labda. A frissülés után sem változott a játék képe. A mérkőzés hajrájára fordulva a megszerzett labdát a mezőnyben már meg tudta tartani a DVTK, de a magasan és hatékonyan védekező vendégek miatt Dibusz kapuja közelébe sem jutottak. A 7 perc hosszabbításban a Fradi lezárta a meccset. Ben Romdhane a 93. percben egy kapitális védelmi hibából 5 méterről a jobb felsőbe vágta a labdát. A Sanicanin felszabadító lövése Holdampfot találta el, akiről Ben Romdhane elé pattant. (0–2)