Újabb álbankár: egy tiszaújvárosi az áldozat
Egy tiszaújvárosi nő számlájáról közel kétmillió forintot emelt le egy álbankár. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az internetes csalók ellen a Mátrix Projekt keretein belül.
Csalás miatt folytat nyomozást a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Az elkövető január 2-án egy miskolci férfi bankszámlájáról közel kétmillió forintot emelt le. A csaló telefonon kereste meg későbbi áldozatát, és egy bank ügyintézőjének adta ki magát, majd közölte a tiszaújvárosi nővel, hogy ismeretlenek pénzt akarnak elutalni a számlájáról. Az asszony megijedt, megadta a netbankos belépési adatait és a jelszavait, majd az álbankár öt alkalommal pénzt vett fel, az interneten vásárolt, illetve pénzt utalt át idegen számlára. A nyomozás jelenleg is folyik.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
- Soha ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! A pénzintézetek soha nem kérik a számlatulajdonosoktól ezeket az információkat, mivel az ügyfél-azonosítás során a valódi banki dolgozó látja ezen adatokat!
- A pénzintézet soha nem ad utasítást telefonon az ügyfélnek semmilyen átutalásra!
- Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen fel vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja!
- Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
- Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!