DVTK: kettős vereség – búcsú a nemzetközi porondtól

| 2021. 12. 23. | 15:31:00
Esélyt sem hagytak a miskolciaknak.

A diósgyőri kosaras hölgyeknek már a Brno elleni hazai mérkőzésen is a távoli dobásokkal gyűlt meg a bajuk. Részben ennek is ”köszönhették” az akkori négypontos vereségüket, 57–61. A visszavágón újra az egyik legnagyobb hibaszázalékot a hárompontos kísérletek jelentették a miskolciaknál. Ez pedig azt eredményezte, hogy a csehek már a nagyszünetre is összedobáltak egy jelentősnek sem, de elhanyagolhatónak sem mondható hétpontos fórt. A harmadik negyed pedig aztán feltett a pontot az i-re hazai szempontból, ezt az etapot ugyanis 16 egységgel nyerték meg a hazaiak, akik a befejező játékrészre kiengedtek, de még ez is belefért a számukra már ekkor.

76–69-re kikapott, és ezzel kiesett a Diósgyőri VTK az Európa-kupa további küzdelmeiből.