DVTK: pazar játék, kiváló dobószázalék, magabiztos győzelem

dvtk.eu

2022.01.06. 14:07

(Fotó: DVTK)

Esélyt sem hagytak a Ceglédnek a miskolciak.

13-3-as kezdéssel indította a Cegléd elleni bajnokit a DVTK január 5-én. A tízpontos hazai előnyből lett tizenöt pont is a különbség, az első negyed végére azonban visszaállt a közte tíz: 26-16.

A második negyed remekül kezdődött a diósgyőriek szemnpontjából, melynek a vége egy masszív hazai előny lett hamarosan, 41-18. A DVTK tetszetősen játszott, szórták a kosarat, a nagyszünetre már 55–28-ra vezettek a piros-fehérek.

A pontzuhatag ezt követően valamivel alább hagyott, a harmadik negyedet meg is tudta nyerni a vendég csapat, de igazából a Diósgyőr ekkor már csak annyit adott ki magából, amennyit nagyon muszáj volt.

A záró akkord megint a hazaiaké lett, a DVTK pedig végül 85–62-es magabiztos győzelmet aratott.