Egyenlített a Diósgyőr az elődöntőben

| 2022. 04. 02. | 14:35:00
Sopronban is nyerni kellene.

A DVTK hazai pályán hat ponttal legyőzte a címvédő Sopron Basket csapatát pénteken este, ezzel egyenlített a női kosárlabda NB I elődöntőjében.

A két gárda az utóbbi bő hónapban már háromszor is összecsapott, a Magyar Kupa februári döntőjében a miskolciak hazai pályán hosszabbítás után 78-75-re nyertek, majd a bajnoki alapszakasz hajrájában a Sopron odahaza kiütéses győzelemmel (84-49) vágott vissza. Az elődöntő első, soproni felvonásán, kedden a házigazda 68-49-re bizonyult jobbnak.

A pénteki összecsapáson az Euroliga jövő hétvégi, isztambuli négyes döntőjére készülő soproniak a felénél még hárompontos előnyben voltak, de a harmadik negyedbeli remeklésének köszönhetően a miskolci gárda megfordította a találkozót. Az amerikai Jessica Kuster 17 ponttal járult hozzá a DVTK sikeréhez.

Az elődöntő harmadik, utolsó felvonására hétfőn kerül sor Sopronban.