Rali Európa-bajnokság: borsodi dobogósnak is tapsolhatunk

MTI | 2024. 04. 14. | 18:49:40
Csomós Miklósék harmadikok lettek Veszprémben.
Megvan a harmadik hely! (Fotó: Csomós Miklós - Nagy Attila - Skoda Fabia R5)

A román Simone Tempestini, Sergiu Itu kettős győzelmével zárult a rali Európa-bajnokság (ERC) idei nyitófutama, a Rally Hungary Veszprémben, ahol a Csomós Miklós, Nagy Attila duó harmadikként zárt.

Az április 12-től, pénteken kezdődött verseny vasárnapi zárónapja drámai fordulatokat tartogatott, ugyanis két éllovas is búcsúzni kényszerült a nap folyamán, s így Tempestini pályafutása első sikerét, egyben első dobogós eredményét érte el az ERC-ben. A végig az első hatban autózó Csomósék jó tempót diktáltak, harmadik helyüket ugyanakkor annak is köszönhetik, hogy a záró gyorsasági szakaszon az Eb-címvédő Hayden Paddon defektet kapott.

A Rally Hungary a HUMDA országos ralibajnokság nyitófutama is volt egyben, így a 30. Veszprém-ralit Csomósék nyerték Turán Frigyesék, illetve László Martinék előtt.

Végeredmény, V-Híd Rally Hungary (13 gyorsasági szakasz, 192,43 km, a dobogósok):
1. Simone Tempestini, Sergio Itu (román, Skoda Fabia RS Rally2) 1:52:50.4 óra
2. Mathieu Franceschi, Andy Malfoy (francia, Skoda Fabia RS Rally2) 17 másodperc hátrány
3. CSOMÓS MIKLÓS, NAGY ATTILA (Skoda Fabia Rally2 Evo) 29.9 mp h.A 30.