Hirdetés

Gimnazistát próbált becserkészni a tanára?

Cívishír | 2025. 06. 11. | 18:06:37
Gyanús üzenetek, közös ágy (?), nyomozás.
Gimnazistát próbált becserkészni a tanára?
Ezt a pajzán névadó sem nézte volna jó szemmel (Fotó: Illusztráció, Grok)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Szeméremsértés gyanújával indított büntetőeljárást a Debreceni Rendőrkapitányság június 11-én azután, hogy egy debreceni gimnázium férfi tanára – különböző, nyilvánosságra került beszámolók szerint – intim viszonyt kezdeményezhetett egy fiatalkorú diákkal.

Az eset a jogvédőként, közíróként ismert Mérő Vera Facebook-oldalán pattant ki, őt keresték meg többen is a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumból. A történet napok óta „alakul”, nem könnyű elkülöníteni a tényeket a vélelmektől.

Ami biztosnak tűnik az az, hogy a tanintézmény egyik osztálya a közelmúltban olaszországi kirándulást szervezett, amelyen a történelemtanár kísérőként vett részt. Ő intézhette úgy, hogy egy másik osztály diákja – egy 17 éves fiú – is velük mehessen. A pedagógus állítólag már az autóbuszon féltékenykedő üzeneteket küldött a fiúnak, majd a szálláson kiderült, hogy közös ágyban kellene aludniuk. Mivel a diák segítséget kért a társaitól, ebből végül semmi sem valósult meg. Úgy tudni, az üzeneteket a fiú képernyőfotóként már akkor továbbította az osztályfőnökének. Több forrás arról írt, hogy a hazaérkezést követően több kísérőtanár azonnal jelentette a történteket.

A Cívishír június 11-én az eddigi intézkedésekről kérdezte a Debreceni Tankerületi Központot. Türk László igazgató arról tájékoztatott, hogy fenntartóként megszüntették az érintett pedagógus köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyát, valamint cáfolta az eltussolásról szóló internetes megszólalásokat. 

– A gimnázium a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagja. Az igazgató, amint tudomást szerzett a rendkívüli esetről, jelezte azt a városi család- és gyermekjóléti központ számára, ők felvették a kapcsolatot a diák törvényes képviselőjével. Esetmegbeszélés is történt a gimnázium igazgatója, a szülő, a tanuló és a családsegítő szakemberének bevonásával 

– közölte a tankerületi vezető, hozzátéve, a tanintézmény igazgatója írásbeli bejelentést tett a rendőrségen.

Megtudtuk: a Debreceni Rendőrkapitányságon a részletek teljes körű tisztázása érdekében még május 26-án feljelentés-kiegészítést rendeltek el, ennek az eredménye a június 11-én szeméremsértés miatt megindított eljárás. Többet a rendőrségen – a nyomozás sikerére tekintettel – nem mondhattak el.

Ratalics László

További híreink
Hőség: több vonalon is sebességkorlátozást vezettek be
Hőség: több vonalon is sebességkorlátozást vezettek be
A sínek hőmérséklete is van, ahol meghaladta a határértéket.
Szinva: feljelentést tett Miskolc polgármestere
Szinva: feljelentést tett Miskolc polgármestere
Az ügy minden körülményét tisztázni kell - mondta Tóth-Szántai József.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Megszűnik az Észak-Magyarország mint napilap
Megszűnik az Észak-Magyarország mint napilap
Heti egyszer jelenik majd meg a Miskolcon szerkesztett újság.
Hőség: korábban indulnak a kukásautók Miskolcon
Hőség: korábban indulnak a kukásautók Miskolcon
Egész nyáron reggel ötkor indulnak a járművek.
Több tucat fát vágnak ki Miskolcon
Több tucat fát vágnak ki Miskolcon
De ugyanannyit ültetnek is.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
A MÁV is oszt vizet Miskolcon
A MÁV is oszt vizet Miskolcon
A készlet erejéig.
A kánikula miatt vizet osztanak Miskolcon
A kánikula miatt vizet osztanak Miskolcon
Beüzemelik a párakapukat is.
Örömünnep lesz Miskolcon augusztus 20-án
Örömünnep lesz Miskolcon augusztus 20-án
Végre kinyit a barlangfürdő.
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Jogerős ítélet született az ügyben.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
Tiltott szert használt három borsodi
Tiltott szert használt három borsodi
Mindegyikük ellen vádat emelhetnek.
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Vádat emeltek egy cég ügyvezetője ellen.
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Szomjas volt a kesznyéteni tolvaj.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik.
Fidesz: fizessen a kormány a kisebb benzinkutaknak!
Fidesz: fizessen a kormány a kisebb benzinkutaknak!
Ami jár, az jár - írja Havasi Bertalan.
Gazdaság
Szuper El Niño várható Magyarországon
Szuper El Niño várható Magyarországon
A rendkívül erős El Niño a klímaváltozással együtt fokozhatja a hőhullámokat, az aszályokat és a szélsőséges időjárást.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságot emleget
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságot emleget
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
Új energiatárolót adtak át Tiszaújvárosban
Új energiatárolót adtak át Tiszaújvárosban
A rendszer 180 akkumulátoregységből áll.
Sportpark épülhet Sajókeresztúron
Sportpark épülhet Sajókeresztúron
Atemetőkertet is fejlesztenék.
Hirdetés
Zöld szigetek a város felett
Zöld szigetek a város felett
Hogyan válnak a tetőkertek a modern városok oázisává?
Hirdetés