Kulcspillanatban hibázott a DVTK, vereség lett a vége

| 2022. 01. 23. | 17:04:00
Elbukta a bronzmeccset is a miskolci alakulat a Magyar Kupában.

A DEAC elleni veresége után január 23-án a Magyar Kupa bronzérméért szállhatott harcba a DVTK jégkorongcsapata.

Ellenfelük pedig a Ferencváros volt, akik az elődöntőben a Fehérvártól kaptak ki.

A két, feltehetőleg csalódott együttes mérkőzése egy remek összecsapást eredményezett.
A 9. percben Rochanov révén szerezte meg a vezetést a piros-fehér csapat, 4 perccel később kiegyenlített a Fradi, a gólszerző Seto volt. Ez a tendencia pedig folytatódott az egész mérkőzés során, vagyis a Ferencváros mindig kapaszkodott a még kétszer vezetést szerző miskolciakra.

Az 1–1-es első harmad után, a második játékrész 5. percében újra a diósgyőrieknél volt az előny, Elgestal volt eredményes. 10 minutummal később újból egyenlíteni tudtak a zöld-fehérek: Tóth lőtt gólt, 2–2 állt az eredményjelzőn 40 percnyi játék után.

A befejező etap 3. percében újból előnyhöz jutottak a borsodiak, de 4 perccel később jött, a már szokásosnak mondható, fővárosi egyenlítés.

Majd fordult a kocka: 3 perc 36 másodperc volt hátra a bronzmeccsből, amikor átvette a vezetést a Fradi – a mérkőzésen először, de mint végül kiderült, a legjobbkor. 4–3-ra győztek a zöld-fehérek, 4. helyen végzett a Magyar Kupában a DVTK.