Belletti nyerte a Kazincbarcikán célba érő Tour de Hongrie-t

| 2018. 08. 19. | 18:12:00
Valter Attila a legjobb magyar.

Manuel Belletti nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, amelynek vasárnapi zárószakaszán a német Nikodemus Holler diadalmaskodott.

A 32 éves Belletti – aki 2010-ben szakaszt nyert a Giro d'Italián, amelyen idén öt etapon is az első tízben zárt – a Tour de Hongrie második olasz győztese, 1930-ban Vasco Bergamaschi ünnepelhetett. A pontverseny győztese – és így zöld trikós – is Belletti lett, a legjobb hegyimenőt illető piros mezt a lengyel Patryk Stosz érdemelte ki Valter Attila előtt, aki az összetett legelőkelőbb helyét elfoglaló magyarjának járó fehér trikót ölthette magára a 865 kilométer össztávú viadal végén.

Kazincbarcikán a versenyzők nem várt módon találkoztak két rossz irányba forduló huszárral, de szerencsére nem lett belőle baj.

A szakaszgyőztes német Nikodemus Holler a célban a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny utolsó szakaszán Kazincbarcikán augusztus 19-én. (Fotó: MTI,  Czeglédi Zsolt)