Fradi-verés Mezőkövesden

| 2023. 05. 28. | 21:24:00
Győztek a matyóföldiek, és ezzel a hetedik helyen zártak az NB I-ben.

Gyakorlatilag tét nélküli volt a Mezőkövesd Zsóry Ferencváros elleni mérkőzése az OTP Bank liga utolsó, 33. fordulójának záró találkozóján Mezőkövesden, május 28-án késő délután. A Fradi már korábban begyűjtötte a bajnoki címet, míg a házigazdák ha győznek, a jelenlegi nyolcadik helyről a hetedikre léphetnek fel a tabellán. A zöld-fehérek kezdőcsapatában Szécsi Gergő a kapus, a válogatott Dibusz Dénes a cserepadon kapott helyet. A fővárosiakat mintegy 200 drukker kísérte el Mezőkövesdre, a hazai B-középben jó ötvenen biztatják dobbal, kereplőkkel a sárga-kékeket.

A sporttelep egyébként megtelt, 4110 a hivatalos nézőszám.

Karakó játékvezető sípjelére a Mezőkövesd kezdte a játékot. Bár a vendégek rúgtak két szögletet, az első említésre méltó esemény az 5. percben történt, a hazaiak 25 méterről elvégzett szabadrúgása, a labdát a jobb alsóból Szécsi ütötte szögletre. A sarokrúgásból a kapu előtti kavarodásban Molnár tűzte rá 6 méterről, pechjére pontosan a szöget jól záró kapusba. Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, felváltva igyekeztek helyzeteket kialakítani a csapatok, közülük a Ferencváros állt közelebb a gólszerzéshez. Ők egy alkalommal a védők mögé tudták juttatni a labdát, a bal oldalról érkezett beadásra azonban késve érkezett a zöld-fehér játékos. A másik oldalon Babunski 25 méterről megeresztett két lökete ért tapsot. Mindkétszer kevéssel kerülte el a labda a jobb kapufát. A jóiramú mérkőzésen a Ferencváros vette át a kezdeményezést. A félidő közepi vízszünet előtt egy szöglet után Piscitelli is verve volt már, amikor egy lepattanóból 10 méterről küldték kapura a labdát. A gólba tartó lövést a gólvonal előtt lábbal blokkolta egy hazai játékos. A félidő második felére ellaposodott a játék. Sok pontatlan passz és szabálytalanság tördelte a meccset. Nem egyszer kellett az egészségügyi stábot hívni a sérültekhez. A Kövesd azonban ritmust váltott a félidő hajrájára, Drazic lendületes egyéni akcióját csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatos előtt egy méterrel. Babunski szabadrúgás azonban a kapu fölött szállt el. A következő Drazic megmozdulás már gólt hozott.

Erőszakosságával labdát szerzett a kaputól 25 méterre, egy az egyben vezette kapura a labdát, Szécsi csak szabálytalanul tudta szerelni, sárgát kapott érte, Karakó rögtön a büntetőpontra mutatott, Drazic pedig bevágta a bal felsőbe. (1–0)

Ahogy az várható volt, a Ferencváros kezdte lendületesebben a második félidőt. Ráadásul a drukkereik felé támadtak. A játékukban viszont nem volt lendület, a Mezőkövesd pedig a védekezésre rendezkedett be. A percek múlásával egyre nyomasztóbb lett a zöld-fehérek fölénye. Már nemhogy a térfelükről nem tudtak kijönni, de lényegében a tizenhatosukon belülre szorultak. Tíz perc elteltével szervezettebb játékkal, pontosabb passzokkal ki tudtak jönni a nyomásból. Támadásokat tudtak végigvinni, szögletet rúgtak, bedobásaik voltak, gólhelyzet azonban nem volt. Felváltva támadtak a csapatok, a labdabirtoklásban enyhe Fradi fölény mutatkozott. A félidő közepén felpörögtek az események. Előbb Babunski bal oldalról érkezett beadását fejelte Drazic 6 méterről a kapu fölé, majd a másik oldalon a kaputól 23 méterre történt szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgásból tolta kapu fölé a labdát Piscitelli.

Az élvezetes játékot a vízszünet sem törte meg. A Fradi kapcsolt nagyobb sebességre, igaz sokat szabálytalankodtak, a hazaiak a labdaszerzés után azonban nem tudtak élni a lehetőségekkel, pontatlan passzokkal ismét az ellenfelet kínálták meg támadáskísérlettel. A félidő hajrájához közeledve egyre jobban szorította az idő a Ferencvárost. A mezőkövesdi kapus ismét több alkalommal bizonyította, hogy kiváló hálóőr, remek reflexszel hárította a közeli fejest, lövést. A fővárosiak vezetőedzője tőle szokatlan módon idegesen integetett játékosainak vagy egy ponttalan átadás után lemondóan legyintett. Ahogy telt az idő, a vendégek egyre idegesebben, a hazaiak mind felszabadultabban kergették a labdát. Ők főleg középen Drazicra építették a támadásaikat, ezúttal azonban mindig csatát veszített a védőkkel szemben. Az utolsó percekre eldurvult a játék, főleg a zöld-fehérek szabálytalankodtak sokat. A hosszabbítás 4 percét még megnyomta a vendégcsapat, de hiába.

Mesterszemmel

Kuttor Attila (Mezőkövesd Zsóry): Van egy mondás, hogy a libákat este számolják. A meccs akármennyire is utolsó az NB I-ben, beleszámít a bajnokságba. Győztünk, és megszereztük a hetedik helyet. Gratulálok a csapatnak!

Stanislav Cherchasov (Ferencváros): Ma két csapat volt a pályán, mindkét gárda szeretett volna nyerni. Jó lehetőségeink adódtak, amelyeket nem tudtunk kihasználni. Az ellenfél viszont kihasználta a hibáinkat. Ezen a mérkőzésen ki tudtunk próbálni olyan fiatal játékosokat, akiknek az idény közben kevesebb játéklehetőségük volt, és fontosak a jövő csapata szempontjából.