Bő negyedóra alatt elintézte otthonában a Kövesdet a KTE

Borsodihír | 2024. 02. 04. | 16:54:02
A gyorsan jött gólok megfogták a hazaiakat, a második félidőre sem tudott megújulni a Zsóry.
Nem tudott gólt rúgni a Mezőkövesd (Fotó: Cívishír)

A Kecskeméti TE együttesét fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC gárdája a Nemzeti Bajnokság OTP Bank Liga első osztályának 18. fordulójában a városi stadionban február 4-én. A meccs előtt a házigazda a tabella 11. helyét foglalta el, míg a vendégek a 8. pozícióban tanyáztak. A hírös városiakat jó három tucat hangos és körülbelül ugyanennyi csendes drukker kísérte el. Velük szemben, a hazai B-középben úgy negyvenen drukkoltak a molinók mögül. A mérkőzést Bognár Tamás vezette.

A labdát, a meccs első mozzanataként, a vendégek 55-öse, Lukács Dániel indította útjára.

Óriási vehemenciával vezették az első támadásaikat, amelyek elakadtak a tizenhatos előtt. A hazaiak pedig a megszerzett labdával taktikusan passzolgattak keresztbe a félpálya környékén, majd innen igyekeztek támadást indítani, sikertelenül. Tízperces unalmas, álldogálós, passzolgatós ténfergés után kezdett élénkülni a játék. A hazaiak gyorsabban járatták a labdát, a ritmust felvette a vendégcsapat, és a 12. percben már Piscitelli kapujában táncolt a játékszer.

A bal oldalon vezetett akció zárásaként a végletekig kijátszották a Kövesd védelmét, és Lukácsnak a vert védők mellett 5 méterről már nem volt nehéz a hálóba továbbítani a labdát. (0–1)

Két perccel később megduplázta előnyét a KTE. Egy mezőnyben megszerzett labdával indult meg Májer, Lukács elé gurított, ő pedig 8 méterről a hálóba helyezte a játékszert. (0–2) A két gyors gól a pályára tette a Zsóryt, hatalmas lendülettel hajtott a szépítésért, volt ordító gólhelyzete, de az ötösről nem sikerült a hálóba juttatni a labdát. Eközben a Kecskemét tartotta a megszerzett labdát, taktikus játékkal igyekezett tompítani a hazaiak lendületét. Részint sikerrel, mert bár továbbra is támadásban maradt a matyóföldi gárda és újabb helyzeteket alakított ki Varga kapuja előtt, a gólszerzés nem sikerült. A tíz emberrel védekező Kecskemét ellen nem volt ellenszer. Aztán a 30. percben egy kirúgásból vezetett egy támadást a vendég gárda, a játékost szabálytalanul szerelték jobb oldalon a tizenhatossal egy magasságban, a beívelt labdát pedig Szabó az ötösről a kapu közepébe csúsztatott. (0–3) Az újabb gól nagyon megfogta a Kövesdet, sok hibával játszottak, ha labdát is szereztek, azt hamar elveszítették. A vendégeknek sem volt már sürgős, visszább vettek az iramból és a biztonságos játékra törekedtek.

A félidő lefújása előtt volt ígéretes lehetősége a hazaiaknak, de a labdát vagy nem tudták megjátszani a kapu előtt, vagy szerelték az utolsó embert.

Mezőkövesdi támadásokkal indult a második játékrész, de hiába nyomtak a kék mezesek, a tizenhatos körül elfogyott a lendület, és játékuk lövőhelyzetet keresgélő passzolgatássá alakult. Tíz perc elteltével hatékonyabbá váltak a hazai rohamok, volt lendület, elképzelés, ötletesség a játékukban, odaértek az ellenfél kapuja elé, és ismét lehettek bármilyen hatalmas helyzeteik, egyszerűen képtelenek voltak gólt elérni. Mindeközben a KTE berendezkedett a tartós védekezésre, és ebben eredményesek voltak. A félidő közepe már kiegyenlített játékot hozott, kijött a védekező pozícióból a fehér mezes csapat, és olykor veszélybe került Piscitelli kapuja. Később ellaposodott a játék, a két büntetőterület között járt a labda, ebben a hazaiak jeleskedtek inkább, de gólhelyzet közelébe egyik csapat sem ért. Így csorgott le a mérkőzés hajrája is.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC-Kecskeméti TE 0-3 (0-3)
Mezőkövesd, v.: Bognár
gólszerzők: Lukács (12., 13.), Szabó A. (31.)
sárga lap: Cseke (35.), illetve Szabó A. (9.), Banó-Szabó (55.), Vágó (83.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli - Kállai, Gomis (Szolgai, 84.), Pillár, Vajda - Beriasvili, Samperio (Bőle, a szünetben), Cseke (Cseri, a szünetben) - Da. Babunski (Szilágyi, 29.), Drazic, Molnár G. (Hedlund, a szünetben)
Kecskeméti TE: Varga B. - Szabó A. (Szűcs, a szünetben), Belényesi, Katona L. - Májer (Nagy O., 79.), Vágó, Zsótér, Banó-Szabó (Meszhi, 65.), Zeke - Lukács (Pálinkás, 65.), Horváth K. (Szendrei, 65.)

Mesterszemmel

Szabó István (KTE): A Mezőköved elleni korábbi mérkőzéseinkből okulva, amikor rendre lekontráztak bennünket, egy nehéz mérkőzésre számítottam. A korábbi találkozóinkhoz képest változtattunk a játékunkon. Az első félórában nekünk nagyon sok minden bejött, ellenfelünknek viszont kevésbé. Ne feledjük el, egy jó Mezőkövesdről beszélünk. Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Kuttor Attila (Mezőkövesd Zsóry): Ilyen mérkőzés után nem marad más, mint gratulálni az ellenfélnek. Megvolt a tervünk a mérkőzésre, de tíz perc alatt kivégeztük magunkat. Utána hiába voltunk mezőnyfölényben, az élesség, az agresszivitás hiányzott a játékunkból, a befejezéseknél. Elől, hátul ugyanaz a probléma ütközött ki. Kicsit játszadozva akartuk megoldani a dolgokat és ezt megbüntette az ellenfél.