Hirdetés

Borsodi a hónap iskolaőre

police.hu | 2026. 05. 08. | 13:27:07
Molnár Krisztina átvette az elismerést.
Borsodi a hónap iskolaőre
Molnár Krisztina (Fotó: rendőrség)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

„A hónap iskolaőre” elismerést vehette át Molnár Krisztina iskolaőr, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársa.

Krisztina hivatástudata, példamutató fellépése és a gyermekek iránti elkötelezettsége nap mint nap hozzájárul az iskolai közösség biztonságához – közölte a rendőrség május 8-án. Az elismerést többek között egy rendkívüli helyzetben tanúsított gyors és szakszerű intézkedése alapozta meg, amellyel megakadályozott egy veszélyes konfliktust, majd megnyugtatta az érintett gyermeket.

Az elismerést az iskolaőr pénteken vette át, ahol Vörös Viktória százados, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főigazgatóság Iskolapartnerségi Osztály megbízott vezetője, valamint Péterffy Balázs, a Klebelsberg Központ szakmai elnökhelyettese adta át a főkapitányság vezetőinek jelenlétében. 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bűnmegelőzési Alapítvány még több elismerésről adott hírt.

A Rendőrség Napja, április 24-e alkalmából rendezett ünnepségsorozaton a vármegyei rendőr-főkapitányság iskolaőri szervezete kimagasló elismerésekben részesült. A vármegyei koordinátorok és az iskolákban szolgálatot teljesítő őrök szakmai munkája országos szinten is mércévé vált.

  • A Belügyminisztérium központi ünnepségén a szakma egyik legmagasabb elismerését, a Szent György Érdemjelet vehette át Orosz János főtörzszászlós, régiós iskolaőr koordinátor, többéves áldozatos irányító munkájának elismeréseként. Az elismerést Bolcsik Zoltán rendészeti államtitkár adta át.
  • Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Önkormányzat Közgyűlése „Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Közbiztonságáért” díjat adományozott Fóris Zsolt alezredes, vezető vármegyei iskolaőr koordinátor részére. A díjakat ünnepélyes keretek között Bánné Gál Boglárka a vármegyei közgyűlés elnöke és Czinege László dandártábornok vármegyei rendőrfőkapitány adta át.
  • Czinege László dandártábornok, vármegyei rendőrfőkapitány kiemelkedő teljesítménye elismeréseként soron kívül főtörzszászlóssá léptette elő Perlaki Attila törzszászlós, régiós koordinátort.
  • Az április 23-i központi rendezvényen Szalóczi Jánosné, a Kurityáni Egymi Csillagfürt Általános Iskola Eperjesi Tagintézményének iskolaőre országos rendőrfőkapitányi dícséretben részesült. Szalóczi Jánosné az intézmény falai között tanúsított átlagon felüli pedagógiai érzékével és hatékony konfliktuskezelésével vívta ki a vezetőség elismerését.
További híreink
Árokba csapódott egy autó Encsen
Árokba csapódott egy autó Encsen
A Baross Gábor útra riasztották a város tűzoltóit.
Nem találják a mezőkeresztesi Molnár Rikárdót
Nem találják a mezőkeresztesi Molnár Rikárdót
A rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásához.
Borsodban is megkezdődött a razzia
Borsodban is megkezdődött a razzia
Az ellenőrzések célja a közlekedésbiztonság javítása.
Újra lesz családok átmeneti otthona Ózdon
Újra lesz családok átmeneti otthona Ózdon
Összesen 12 gyereket tudnak elhelyezni.
Aszfaltozás: utcákat zárnak le Borsodnádasdon
Aszfaltozás: utcákat zárnak le Borsodnádasdon
Több helyszínen megújul a burkolat.
Sajószentpéteri életmentő
Sajószentpéteri életmentő
Az egyik budapesti pályaudvaron lett rosszul egy idős nő.
Szatír a mezőkövesdi temetőben
Szatír a mezőkövesdi temetőben
A sírok között bújt meg.
Hídfőnek hajtott egy kamion Mezőszemerénél
Hídfőnek hajtott egy kamion Mezőszemerénél
A rakomány egy része az úttestre borult.
Tizenötmillió forint a tiszaújvárosi rendelőintézetnek
Tizenötmillió forint a tiszaújvárosi rendelőintézetnek
Richter Egészségváros: a tavaszi szezon három állomásán több mint 7 ezer vizsgálatot végeztek.