Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Pünkösd: több kocsival készül a MÁV a miskolci vonalon

MTI | 2025. 06. 05. | 17:59:13
A jegyeket érdemes korábban megvenni.
Pünkösd: több kocsival készül a MÁV a miskolci vonalon
Nyári forgalomra készül a MÁV-csoport (Fotó: Illusztráció/MÁV)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A várható jó időre és a hétfői munkaszüneti napra való tekintettel erős, már a főszezont idéző forgalomra készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégén. Egyes, elsősorban a főbb turisztikai úti célokat érintő vasúti vonalszakaszokon a megszokottnál több járművet közlekedtetnek majd, de élesítenek olyan intézkedéseket is, mint a klimatizált mentesítő motorvonatok előre meghirdetett indítása vagy az ugyancsak légkondicionált MÁV-buszok menetkészen tartása az ország több pontján – közölte a vasúttársaság június 5-én az MTI-vel.

Az utasoktól azt kérték, hogy minél többen, minél előbb váltsák meg elővételben a helyjegyeiket, a közlekedési társaság ugyanis ez alapján tudja a valós utasigényekhez igazítani a készenlétbe állított többletkapacitásokat.

Különösen fontosnak nevezték, hogy a csoportok előre jelezzék utazási szándékukat a MÁV-csoport megfelelői csatornáin. Mint közölték, az Országos Havariaközpont ezúttal is megerősített ügyelettel készül arra, hogy a hosszú hétvégén azonnal be tudjon avatkozni, ha a forgalmi helyzet vagy valamilyen rendkívüli műszaki ok azt indokolja.

Mint emlékeztetnek, a múlt vasárnap óta már működik a késési biztosítás, amely a 20 percet elérő vagy meghaladó késés esetén a jegyár felének visszatérítésére kötelezi a MÁV-csoportot – ezt a jogukat legkönnyebben az új MÁV+ applikáción keresztül érvényesíthetik az utasok. A MÁV-csoport célja ugyanakkor az, hogy erre a pünkösdi hétvégén is a lehető legritkábban legyen szükség, ezért a következő napokban immár a jobb menetrendszerűséget és kiszámíthatóbb közlekedést biztosító, újabb mozdonyok is szolgálatot teljesítenek majd a főbb idegenforgalmi célpontok, elsősorban a Balaton irányába – hangoztatták.

Majdnem egy hónapja már a nagyobb kapacitást biztosító előszezoni menetrend szerint közlekednek a járatok, de ezen felül is tervezik klímás mentesítő motorvonatok indítását, szükség esetén pedig már MÁV-buszok is készenlétben állnak az ország több beavatkozási pontján, hogy a lehető leggyorsabban a segítségére siethessenek a valamely váratlan esemény miatt késést szenvedő utasoknak.

Arra is felhívták a figyelmet, hogy a menetjegyek kényelmesen megvásárolhatók jegykiadó automatáikban, online, valamint a MÁV-applikációban és MÁV + applikációban, ahol már a viszonylati jegyek is megvásárolhatók helyközi buszokra és vonatokra, valamint kombinált jegy is elérhető az applikáción keresztül, így – a célállomásig vonatot és buszt is igénybe véve – már nem kell külön tervezni az utazást és külön-külön jegyet venni az igénybe vett járatokra.

Utazások tervezéséhez ajánlják az EMMA-t, a MÁV-csoport integrált menetrendi útvonaltervezőjét.

Hirdetés
További híreink
Ősztől ingyen utazhatnak Miskolcon a 14 év alattiak
Ősztől ingyen utazhatnak Miskolcon a 14 év alattiak
A bejáró tanulók számára is elérhető lesz.
Részegen gázolta el a miskolci nő élettársát
Részegen gázolta el a miskolci nő élettársát
Ráadásul direkt. Debrecenben folytatódik a büntetőügy. Első fokon 6 év 8 hónapot kértek rá.
Építkezések: Miskolc a sereghajtó
Építkezések: Miskolc a sereghajtó
Felállították a városok közötti ársorrendet.
Díjazták a Miskolci Egyetem dékánját
Díjazták a Miskolci Egyetem dékánját
A védőnőképzés meghonosításáért kapta az elismerést.
Banki csalás: újabb borsodi áldozat
Banki csalás: újabb borsodi áldozat
Megadta a belépési adatokat.
Emberölés Hegymegen: megerőszakolták a 94 éves asszonyt
Emberölés Hegymegen: megerőszakolták a 94 éves asszonyt
Életfogytig tartó fegyházbüntetést kaptak az elkövetők.
Kósa Lajosék köszöntötték Putnok polgármesterét
Kósa Lajosék köszöntötték Putnok polgármesterét
A debreceni politikus jó erőt és jó egészséget kívánt a települést 30 éve irányító kollégájának.
Kóborló hüllőt fogtak be a Takta mentén
Kóborló hüllőt fogtak be a Takta mentén
Magyarországon nem őshonos, invazív és veszélyes faj.
Elindult az Uber Miskolcon
Elindult az Uber Miskolcon
Akció minden felhasználónak.
Rendőr-rendész járőrpárrendszer indult el Miskolcon
Rendőr-rendész járőrpárrendszer indult el Miskolcon
A miskolciak és a turisták biztonsága érdekében.
Hirdetés