Végre! Hazai pályán győzött a Mezőkövesd

Borsodihír | 2023. 10. 29. | 15:16:07
A 8. percben megszerzett előny kitartott a mérkőzés végéig.
Hazai pályán diadalmaskodott a Mezőkövesd (Fotó: Borsodihír)

– Ideje lenne már elkezdeni a pontok gyűjtögetését, mert ha nem, a következő idényben ez lesz az NBII. legjobb állapotú pályája – mondta társának egy idős hazai drukker a Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest NBI-es bajnoki labdarúgó mérkőzés előtt a melegítő játékosokat nézve. A találkozót az OTP Bank Liga élvonalbeli bajnoksága 11. fordulójában a mezőkövesdi stadionban játszották október 29-én. De visszatérve a drukker kijelentésére, annak igencsak megvolt a valóságalapja, hiszen a hazai csapat az eddigi 10 fordulóban egy győzelmet aratott, egyszer játszott döntetlent és hétszer hagyta el vesztesen a pályát. (Az FTC-vel később játszik a Kövesd a fővárosi csapat nemzetközi szereplése miatt – a szerk.) A begyűjtött négy pontjával pedig a tabella utolsó helyén állt a találkozó kezdése előtt.

Andó-Szabó Sándor játékvezető sípjelére a fehérben játszó fővárosi csapat kezdte a játékot, a hazaiak kékben léptek pályára. Az, hogy a Mezőkövesdnek nagyon fontos az eddig tőle tíz ponttal többet begyűjtő, a tabella 8. pozíciójában tanyázó MTK elleni meccs, az első percekben kiderült: agresszív letámadással szereztek labdát már az ellenfél térfelén, lendületesen vezették akcióikat, és a 8. percben már meg is szerezték a vezetést.

A jobb szélen végigvitt akció végén Cseke centerezte a labdát, Molnár az ötösről a kapu közepébe rúgta. (1–0)

Az MTK nemegyszer csak szabálytalanságokkal tudta megállítani a hazaiak támadásait azzal együtt, hogy a Kövesd továbbra is jó iramot diktált, bejátszotta az egész pályát, fölényben focizott, de helyzetig nem jutott el. Egészen a 18. percig, amkor Molnár ajtó-ablak helyzetben 9 méterről nem lőtt kapura a kifutó hálóőr mellett, hanem lepasszolta a védők miatt már előnytelenebb helyzetben lévő társának, aki nem tudta gólra váltani a lehetőséget. A helyzet után az MTK is eljutott az ellenfél kapuja előterébe, több kapuralövés is volt, a labda azonban vagy a védőkben, vagy a kapusban akadt el. Később Kovács bődületes bombája a felső lécen csattant.

Ez az akció is mutatta, hogy nyílt volt a meccs.

A félidő közepétől már inkább az MTK birtokolta a labdát, a Mezőkövesd átadta a területet ellenfelének, a fővárosiak viszont nem tudták feltörni a hazai védelmet. A félidő végéhez közeledve kiegyenlített játékot láthatott a közönség, felváltva vezettek akciókat a csapatok, és az MTK ismét sokat szabálytalankodott. Előbb 17, majd 19 méterről rúghatott szabadot a Mezőkövesd, de Demjén mindkétszer védett.

Az MTK lendületes támadásával kezdődött a második félidő, előbb egy távoli lövést öklözött a mezőnybe Piscitelli, majd egy közeli gurítást ütött szögletre. Pár perccel később Molnár előtt ismét ajtó-ablak helyzet, most 10 méterről lőtt a kapu fölé, igaz, a kifutó hálóőr beleért. Továbbra is izgalmas, változatos játékot láthatott a közönség, az MTK néha csak durva szabálytalanságokkal tudta megállítani a hazaiak rohamát. Az egyenlő erők csatáját hozó meccsen egyre több lett a pontatlan passz, és mindinkább a küzdelem vált dominánssá. Túl a félidő felén alkalmanként látványos és ötletes játék folyt a pályán.

A vendégek jó iramot diktálva hajtottak az egyenlítésért, több szögletet is rúgtak, a hazaiak pedig többször a kapura lőtt labda elé vetődve az utolsó pillanatban mentették meg hálójukat a góltól.

A kövesdi támadások indításában is volt kraft, viszont azok kevésbé voltak szervezettek, elhaltak a tizenhatos előtt. A rendes játékidő végéhez közeledve saját térfelére szorult a hazai csapat, hiába rohamozott azonban az MTK, a masszívan védekező kékmezesek miatt helyzetig sem jutott el. Közben az egygólos vezetése birtokában a Mezőkövesd látványosan húzta az időt, tördelte a játékot. A hosszabbítás négy percében folyamatos játék szinte nem volt a pályán, az MTK-nak egy lehetséges büntető borzolta a kedélyeket, de a VAR nem látott kezezést.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC-MTK Budapest 1-0 (1-0)
Mezőkövesd, v: Andó-Szabó
gólszerzők: Molnár G. (8.)
sárga lap: Da. Babunski (34.), Drazic (85.), Piscitelli (87.), illetve Hej (40.), Kosznovszky (56.), Bognár (64.)
Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Beriasvili, Pillár, Vajda - Cseke, Da. Babunski (Lukic, 81.), Gomis (Brtan, 91.) - Cseri (Nagy G., 69.), Drazic, Molnár G. (Szalai J., 68.)
MTK: Demjén - Hej, Kocsis, Vadnai - Kosznovszky, Kata, Thiam (Végh, 64.), Antonov - Kovács M. (Zsóri, 70.) - Bognár, Molnár R.

Mesterszemmel

Horváth Dávid (MTK Budapest): A meccs elején tapasztalható volt némi bizonytalanság a védelemben. A találkozó elején a hazaiaknak voltak helyzetei, megszerezték a vezetést. Később fokozatosan jöttünk fel, kidolgoztunk annyi helyzetet, hogy gólt is lőhettünk volna. A csapat motivációjával nem volt baj, mindent megtettek az egyenlítésért, azért, hogy kikerüljünk abból a gödörből, amiben most vagyunk.

Kuttor Attila (Mezőkövesd Zsóry FC): Feszült mérkőzésen vagyunk túl, ahol sikerült megszereznünk a vezetést, de nem zártuk le a találkozót. Elkövettünk hibákat, amiből az ellenfélnek voltak lehetőségei, de az akaratunk túllendített bennünket a nehézségeken. Teljesen hasonló volt ez a találkozó, mint a korábbiak, csak most meg tudtuk őrizni a meccs elején megszerzett előnyünket.