Hirdetés

US Open: az utolsó magyar is kiesett

mti | 2025. 08. 28. | 18:59:21
Sima meccsen nyert a görög.
US Open: az utolsó magyar is kiesett
Bondár Anna (Fotó: MTI/AP'/Frank Franklin II)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Bondár Anna két játszmában kikapott a görög Maria Szakkaritól az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének második fordulójában. 

A világranglistán 97. magyar játékos kedden meglepetésre simán, 6:2, 6:4-gyel búcsúztatta a 12. helyen kiemelt ukrán Jelina Szvitolinát (15.), augusztus 28-án, csütörtökön pedig Szakkari (64.) várt rá, aki 2022-ben harmadik is volt a WTA-rangsorban.

A harmincéves ellenfél vívott már elődöntőt New Yorkban 2021-ben, abban az évben a Roland Garroson is a négy közé jutott, és sokat elárul fizikumáról, hogy fénykorában 12.7 másodperc alatt futotta le a 100 métert szöges cipő és rajtgép nélkül.

Eddig egyszer találkoztak, egy 2019-es Billie Jean King Kupa-mérkőzésen, amelyen Szakkari 6:3, 6:2-re nyert.

A második csata hasonló eredménnyel zárult, hiszen az első szettben a Hajdúszoboszló SE teniszezője, Bondár kétszer, a másodikban pedig négyszer veszítette el adogatójátékát, és csak egy-egy alkalommal vette el ellenfele szerváját, így 1 óra 17 perc után gratulálhatott Szakkarinak a továbbjutáshoz.

Bondár vereségével az utolsó magyar teniszező is kiesett egyesben, párosban viszont Babos Tímea, Stollár Fanny és Marozsán Fábián is érdekelt lesz.

Eredmény, női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Maria Szakkari (görög)-BONDÁR Anna 6:3, 6:1

További híreink
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Mindkét klub jól jár - írják.
Lövei marad itthon, Miskolcon
Lövei marad itthon, Miskolcon
Úgy érzi, hogy a következő szezonban még erősebbek lehetnek.
Miskolcról Debrecenbe: a Loki leigazolta Macsó Mátét
Miskolcról Debrecenbe: a Loki leigazolta Macsó Mátét
A fiatal középpályás aláírta a szerződését.
Ötezren nézték a magyarok edzését
Ötezren nézték a magyarok edzését
Megérdemlik a szurkolók, hogy lássák a játékosokat - így Rossi.
A Cigánd elbukta az osztályozót
A Cigánd elbukta az osztályozót
A borsodi csapat marad az NB III-ban.
Bessenyei Péter: 70
Bessenyei Péter: 70
Számos nagyszerű eredményt ért el.
Válogatott: kulcsjátékosok hagyták el az edzőtábort
Válogatott: kulcsjátékosok hagyták el az edzőtábort
Kazahsztán lesz a magyarok ellenfele.
Varga góljai kellettek a magyar győzelemhez
Varga góljai kellettek a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Takács Péter marad a DVTK vezetőedzője
Takács Péter marad a DVTK vezetőedzője
A miskolci klub az NB II-ben folytatja.
Negyvenéves Rafael Nadal, a salak királya
Negyvenéves Rafael Nadal, a salak királya
Csodagyerekből lett világsztár.
Kósa Lajos utódja várja a pénzt
Kósa Lajos utódja várja a pénzt
Számolnak azzal, hogy az állami szerepvállalás kevesebb lehet.
Tömegbukással rajtolt az idei első háromhetes
Tömegbukással rajtolt az idei első háromhetes
Jonas Vingegaard a Giro d'Italia legnagyobb esélyese.
Miskolci rendőrt tüntettek ki a sportlövők
Miskolci rendőrt tüntettek ki a sportlövők
Mert elkötelezett a sportáguk iránt.
Bükk Kupa: több mint 10 ezer látogatót várnak
Bükk Kupa: több mint 10 ezer látogatót várnak
Remek program a kerékpár szerelmeseinek.
Világjátékok: visszakerült a programba a szumó
Világjátékok: visszakerült a programba a szumó
Ez egyértelmű jelzés is a sportág erejéről és életképességéről – fogalmaztak.
Film készült a legfittebb nőről, aki magyar
Film készült a legfittebb nőről, aki magyar
A funkcionális fitnesz világbajnoka.
Guzi Blanka kivágta a rezet Kairóban
Guzi Blanka kivágta a rezet Kairóban
A miskolci versenyző megnyerte az első világkupa-versenyt
Dopping: eltiltották a magyar atlétát
Dopping: eltiltották a magyar atlétát
A 2022-es müncheni Eb-n bronzérmet szerzett.
A legidősebb magyar olimpiai bajnok 99 éves
A legidősebb magyar olimpiai bajnok 99 éves
1927. március 23-án született.