Hazai pályán, a ZTE csapatától kapott ki a Mezőkövesd

| 2023. 10. 07. | 16:48:00
A szervezettebben, ötletesebben játszó zalaiak akár nagyobb arányban is győzhettek volna.

A Zalaegerszegi TE vendégszerepelt Mezőkövesden az OTP Bank Liga NBI-es bajnokság 9. fordulójában október 7-én. A találkozó előtt a házigazda, a Mezőkövesdi Zsóry FC négy ponttal a tabella 11. pozícióját foglalta el, míg a zalaiak egy ponttal többet szerezve egy helyezéssel a kövesdiek előtt álltak a rangsorban.

A Zsóry FC indulójára érkeztek a csapatok a sportpálya gyepére, a hazaiak kékben, a vendégek fehérben. Pintér Csaba játékvezető sípjelére a Zalaegerszeg kezdte a találkozót, és fél perc elteltével Piscitellinek már bravúrral kellett hárítania egy jobbról érkező lövést. A találkozó első öt percében két kirúgást leszámítva nem volt a hazaiaknál a labda. Térfelükre szorulva védték a büntetőterületüket, és próbáltak labdához jutni, utóbbit leginkább sikertelenül. Jó tíz perc után a hazaiak is „megérkeztek” az öltözőből, lendületet vett a játékuk, és a 12. percben egy jobb oldali akciót majdnem gólra váltottak: egy hosszú indításra Gyurján rosszul jött ki – a kövesdi játékos 13 méterről elrúgta mellette a labdát, ami az oldalhálóban akadt el. Az akciót követően pörgősebbé, nyíltabbá vált a találkozó, előbb a zalaiak játszották ki a védelmet, és lőttek 15 méterről a kapu fölé, majd a hazaiak lövése és fejese akadt el a védőkben. Azonban továbbra is a vendégek domináltak: pontosabban és gyorsabban járatták a labdát, és a félidő közepén akár gólt is szerezhettek volna; a védelem mögé kerülve az ötösön elkörülményeskedték a lehetőséget.

A 34. percben aztán nem volt pardon, Mance a bal oldalon a félpályán túl a védőjét megelőzve kapott kitűnő labdát, egy az egyben vezette kapura, majd 15 méterről a hosszú felsőbe tekert (0–1).

A gól után sem változott a játék képe. A nagyon gyenge napot kifogó mezőkövesdiek körülményesen szőtték akcióikat, a mezőnyben sokszor csak keresték a labdát, labdatovábbításaik nemegyszer célt tévesztettek, ha pedig lövéshez jutottak, volt rá példa, hogy a játékszert még a stadionból is kirúgták, védelemben viszont helytálltak. A félidő legvégére kezdtek magukra találni, meg tudták tartani a labdát, a kétperces ráadásban pedig egy végigvitt támadás lezárásaként kapura is fejeltek, a labdát Gyurján fogta.

A szünetben mintha „vért itatott” volna Kuttor Attila csapatával: harapósabb, agresszívabb Mezőkövesd érkezett a második félidőre. Az első percekben gyors, sokpasszos játékukhoz a zalaiak legfeljebb csak asszisztálni tudtak. Vajda előtt adódott helyzet, ő azonban a kapu torkában elbizonytalanodott. Pár perc elteltével jött ki a szorításból a ZTE, és Mance 13 méterről majdnem gólt szerzett, a kapus szögletre tolta a lapos lövést. Jó tízperces unalmas gurigázás után ismét a vendégek villantak egy gyors akció végén. A becserélt Meshack ajtó-ablak helyzetben 12 méterről a felső kapufát találta el. A másik oldalon egy távoli szabadrúgásból lepattanó labdát 13 méterről tűzték kapura, de a célt messze elkerülte a labda.

A 67. percben pedig már a vendégek hálójában nyugodott meg a labda, mégpedig öngólból.

Egy jobb oldali akció végén a beadásból Evangelou saját kapujába fejelte a labdát öt méterről. (1–1) A mérkőzés hátralévő részében jó iramú, olykor küzdelmes játékot láthatott a közönség, felváltva jöttek a helyzetek, amelyek közül a 84. percben, a védelmet mattolva, Mance egyet gólra váltott. (1–2)

Edzői nyilatkozatok

Boér Gábor (ZTE): Nagyon jó mérkőzést játszottunk, az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, sokat birtokoltuk a labdát, levédekeztük őket. Második félidőben váltott az ellenfél, akkor volt egy rövidzárlat, majd ismét mi játszottunk jobban. Föléjük tudtuk kerülni és a fölényünket gólra váltottuk. Megérdemelten győztünk.

Kuttor Attila (Mezőkövesd Zsóry): Ezen a mérkőzésen nem érdemeltünk pontot, még akkor sem, hogy 1–1-nél megvolt a meccslabdánk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Mint ahogy a Paks elleni mérkőzésen, most is igazolódott, hogy döntő szituációkban olyan döntéseket hoztunk, ami megpecsételi a sorsunkat.

OTP Bank Liga, 9. forduló
Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC 1-2 (0-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, v: Pintér
gólszerzők: Evangelu (67., öngól), illetve Mance (34., 85.)
sárga lap: Cseke (80.), Brtan (90.), Kállai (96.)
Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Zahary (Molnár G., a szünetben), Lukic, Pillár, Nahirnij (Filip, 64.) - Illés B. (Brtan, 26.), Cseke, Vajda (Cseri, 87.) - Da. Babunski (Ugrai, 64.) - Drazic
ZTE: Gyurján - Todoroszki (Huszti, 64.), Evangelu, Csóka, Medgyes (Szalay Sz., 77.) - Szendrei, Sankovic, Bedi - Spoljaric (Ubochioma, 55.), Mance, Croizet